Moje novoročné predsavzatia

Dávate si novoročné predsavzatia? Nie, pretože nefungujú? Súhlasím, zázrakom Nového roka sa z ničoho nič môj život neobráti k lepšiemu. Preto si nedávam predsavzatia, ale plánujem. Zodpoviem si otázky:

Čo chcem zmeniť?

Prečo je to pre mňa dôležité?

A vytvorím si podrobný plán, ako to dosiahnuť.

Ak si poviete: Ja to nedokážem, predsavzatia sú pre mňa zbytočné, spomeňte si na situáciu, keď Vám nejaká autorita niečo prikázala alebo zakázala, napr. lekár, učiteľ, rodič. A Vy ste si uvedomili dôležitosť týchto vecí, sústredili ste sa a dokázali ste to. Máte v sebe všetku potrebnú rozhodnosť a odhodlanie.

Chceli by ste aj Vy v novom roku 2017 niečo vo svojom živote zmeniť? Doteraz ste na to nemali dostatok motivácie a neviete, ako na to, aby to nebol len výstrel do prázdna? Nezlyhajte ako doteraz. Vytvorte si nový návyk.

Zvyk je železná košeľa. Činnosti, ktoré robíme automaticky, nás zďaleka nestoja toľko energie a úsilia, ako napríklad umývanie zubov. Alebo ráno nepremýšľam nad tým, či dnes budem cvičiť alebo nie, nemusím na to dokonca ani myslieť a ani si to pripomínať, pretože je to pre mňa už normálne. Na vytvorenie takýchto malých veľkých zmien vo Vašom živote nepotrebujete rok, ale stačí Vám na to ani nie jeden mesiac. Už po 21 dňoch vykonávania nejakej novej činnosti sa táto aktivita zautomatizuje. V praxi to teda znamená, že na moje novoročné predsavzatie sa musím koncentrovať od prvého do dvadsiateho prvého januára a potom to už pôjde samo! Avšak, aby som si nový návyk upevnila, je veľmi dôležité nevynechať ani jediný deň z prvých 21 dní.

Tak čo? Skúsime začať každý nový mesiac roku 2017 novým návykom?

Veľa zmien k lepšiemu Vám v nasledujúcom roku praje

Natália Tyszová

Stiahnuť Predsavzatie.pdf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *